راهنمای سفر با سالمندان

شهروندان سالخورده و مسافران مسن‌تر هنگام پرواز، رانندگی در مسافت‌های طولانی یا رفتن به سفر با قطار، باید احتیاط کنند. تغییر سریع دما و آب و هوا، ساعات پیاده‌روی و ایستادن و استرس مسافرت، به خودی خود می‌تواند تاثیری بر سلامت و رفاه یک فرد مسن بگذارد. با این وجود روش‌های مختلفی برای راحت‌تر و ایمن‌تر کردن سفر وجود دارد.

  1. چهارشنبه ۲۰ فروردین ۹۹ ساعت ۱۹:۲۰ (۲ سال،۱ ماه قبل)

مسافران سالمند اکنون بیش از گذشته سفر می‌کنند. بیشتر شهروندان سالخورده در جهان امروز تقریبا به هر مقصد بین‌المللی سفر می‌کنند. بر این اساس، سالمندان هنگام خرید بلیط اتوبوس از این لینک باید همواره اقدامات احتیاطی اضافی را انجام دهند و این نکات را رعایت کنند. با رعایت چند نکته در مورد برنامه‌ریزی سفر، از بروز بلایای احتمالی یا مشکلاتی که ممکن است برای سالمندان به‌وجود بیاید می‌توان جلوگیری کرد. 

حادثه ممکن است در هر مکانی اتفاق بیافتد و صدمات ناشی از آن‌ها ممکن است مدت زمان طولانی برای بهبود نیاز داشته باشد و هزینه‌های بالای را به شما تحمیل کنند. آگاهی و آمادگی کامل برای وقایع غیرقابل پیش‌بینی، خصوصا در مواجهه با سالمندانی که با یک تجربه استرس‌زا روبرو هستند، بسیار توصیه می‌شود.

راهنمای سفر با سالمندان

در اینجا نکاتی برای مسافرت سالمندان ارائه شده است که آنها را برای سفر امن و آسان به مقصدهای مختلف آماده می‌کند و باید قبل از خرید بلیط اتوبوس از علی بابا این نکات را در نظر بگیرید:

درباره لیست هتل های مشهد با قیمت مناسب بیشتر بخوانید

1. در سفرهای طولانی یک صندلی سمت راهرو را انتخاب کنید

هنگامی که سفر با اتوبوس در مسیری طولانی است، شما نمی‌خواهید که در هنگام بلند شدن، با صندلی خود دچار مشکل شوید و می‌خواهید به آسانی رد شوید و به سرویس بهداشتی برسید. آزادی حرکت در مورد صندلی راهرو محدودتر است. اگر با شخص دیگری در حال مسافرت هستید، صندلی‌هایی را انتخاب کنید که از آن طرف راهرو از یکدیگر قرار دارند تا بتوانید راحت‌تر تحرک داشته باشید.

2. داروهای مفید را نگه دارید

مسافران همیشه باید چندین مورد از داروهای مهم خود را در چمدانشان داشته باشند و آنها را در صندلی خود نگه دارند. نکته‌ای که در اینجا باید توجه کنید این است که داروهای خود را در کیف دستی خود و نزدیکتان نگه دارید. هیچ چیز به اندازه دسترسی شما به داروهایتان مهم نیست تا در صورت تأخیر احتمالی به مقصد خود، بتوانید به آن دسترسی داشته باشید.

دانستن تفاوت ستاره های هتل هنگام سفر با سالمندان ممکن است برایتان مفید باشد

3. اسناد مسافرتی خود را چاپ و نگهداری کنید

مدارک سفر خود را چاپ کرده و همراه خود داشته باشید. از برنامه سفر خود نسخه پشتیبان تهیه کنید و آن را برای کسانی که نزدیکان شما هستند بفرستید. بنابراین آنها می‌دانند هواپیمای شما چه هنگامی می‌رسد تا در صورت تاخیر تدابیری را ترتیب دهند یا اگر زودتر یا دیرتر به مقصد رسیدید با یک عضو خانواده‌تان به خانه برگردید. کپی از بیمه سفر، صفحه شناسه گذرنامه خود، ویزا، تماس‌های اضطراری و اطلاعات پزشکی را با خود داشته باشید. ممکن است در صورت لغو پرواز، گذرنامه شما به سرقت رفته یا نسخه‌های دیگر شما از بین برود، در این صورت با داشتن کپی می‌توانید راحت‌تر سفرتان را در فرودگاه، ترمینال یا راه‌آهن پیگیری کنید. قبل از رزرو بلیط قطار نوروزی از علی بابا تلاش کنید همه این نکات را رعایت کنید.

4. بدانید که از سفر خود چه انتظاری دارید

می‌توانید اطلاعاتی را در مورد سفر خود از جمله زمان عزیمت و ورود پرواز، نقشه ترمینال، اطلاعات مهاجرت و غیره کسب کنید تا از شگفتی‌های غیر‌منتظره جلوگیری کنید. ممکن است در طی پرواز فرم‌های مهاجرت یا فرم‌های گمرکی را تکمیل کنید. نترسید! قبل از فرود آمدن، از کادر پرواز کمک بخواهید تا فرم‌های شما آماده شود. حتماً از قوانین، آداب و رسوم کشور یا شهر مقصد مطلع شوید تا از آوردن کالاهایی که مجاز نیستند جلوگیری کنید. به عنوان مثال، شما نمی‌توانید میوه، دانه یا گیاه را به ایالات متحده بیاورید و اگر دستگیر شوید ممکن است با جریمه یا مشکلات قانونی دیگری روبرو شوید.

راهنمای سفر با سالمندان

5- با سهولت در فرودگاه یا راه آهن حرکت کنید

به طور مثال با رزرو بلیط قطار نوروزی از علی بابا یا بلیط هواپیما می‌توانید روند خرید را برای خود ساده‌تر کنید. زودتر از زمان حرکت به راه آهن یا فرودگاه بیایید تا وقت بیشتری داشته باشید و در هنگام یافتن مسیر خود به ترمینال مناسب (بخش‌های فرودگاه) یا گیت راه‌آهن و دروازه (جایی که هواپیماها سوار می‌شوند) عجله نکنید و هول نشوید. سعی کنید از مسافت‌های طولانی فاصله نداشته باشید و اگر به کمک نیاز دارید، از قبل صندلی ویلچر یا مساعدتی را ترتیب دهید. معمولاً هواپیمایی یا راه‌آهن می‌تواند به شما در ترتیب این کار هنگام رزرو بلیط کمک کند. قبل از رزرو بلیط قطار نوروزی از علی بابا تلاش کنید همه این نکات را رعایت کنید.

6. آب زیادی بنوشید

پرواز در ارتفاعات، موجب کم آبی بدن می‌شود و بیشتر مردم تا زمانی که آرام نشسته‌اند فکر می‌کنند به آب زیادی احتیاج ندارند. متأسفانه، این مساله باعث می‌شود خیلی از افراد سالخورده دچار مشکل کمبود آب ‌شوند. یک بطری آب با خود داشته باشید و بعد از عبور از گیت امنیت، آن را در یکی از کافه‌های فرودگاه پر کنید. آب را در طول پرواز خود نگه دارید. از مزایای دیگر نوشیدن آب این است که شما را آرام و با نشاط نگه می‌دارد. البته باید به دستشویی هم فکر کنید!رپرتاژ آگهی برای سفارش رپرتاژ آگهی خودتان با ما تماس بگیرید. ایمیل: ads@nodud.com تلفن: 02188984760 - 02188984761 - 02188984762 بیشتر بدانید...