مهاجرت کاری به آلمان

کشور آلمان معروف به قطب صنعتی اروپا می باشد به همین منظور از معروف ترین ویزاهای این کشور می توان ویزای کاری آلمان را نام برد. حالا به دنبال این موضوع هستیم که چرا کار در آلمان معروف می باشد؟ زیرا این کشور با کارگران کارمندان خود به خوبی رفتار می کند و کارگران و کارمندان دارای حقوق و مزایای بسیار خوبی در آلمان هستند.

  1. دوشنبه ۱ اردیبهشت ۹۹ ساعت ۱۰:۲۲ (۲ سال قبل)

آلمان در احترام به شهروندان خود واقعاً خوب است و اگر فرصتی برای کار در آنجا دارید، باید به دنبال آن باشید. آلمانی ها از شهروندان انگلستان و ایالات متحده کمتر کار می کنند و در عین حال نرخ بیکاری آنها پایین تر است، حتی افراد در دوران تعطیلات که 30 روز است نیز حقوق خود را دریافت می کنند.
مهاجرت به المان پس از ایالات متحده دومین مقصد مهاجرتی از سوی افراد انتخاب شده است، آلمان به خاطر سیستم جامع رفاه و امکانات زندگی خود بسیار شناخته شده است، اصل نظام رفاه در قانون گنجانده شده است، از این طریق آلمان متعهد می شود علاوه بر آزادی خود، از پایه های طبیعی زندگی شهروندان خود نیز محافظت کند. در صورتی که شخص نمی تواند از خود مراقبت کند دولت آلمان از او حمایت می کند و در صورتی که شخص می تواند از خود مراقبت کند اما زندگی او به اندازه کافی خوب نیست ، دولت نیز از او حمایت می کند.

ویزای مهاجرت آلمان

در آلمان کسانی که کار نمی کنند می توانند درخواست حمایت کنند. هر کسی که بیکار باشد حق دارد از مزایای بیکاری برخوردار شود: 60٪ آخرین درآمد خالص برای کسانی که فرزند ندارند و 67٪ برای کسانی که این کار را انجام می دهند. مهاجران خارجی اغلب از سیستم کمک هزینه بهره مند می شوند ، زیرا مزایایی در این کشور حتی برای کسانی که هرگز در آلمان کار نکرده اند ، پرداخت می شود. آنها فقط باید به عنوان "بیکار" در این کشور ثبت نام کنند.

راه های مهاجرت به آلمان برای افراد خارجی عبارت است از:

  • مهاجرت از طریق کار به صورت قرارداد کاری(job offer) و یا جستجوی کار (job seeker)
  • مهاجرت از طریق ویزای تحصیلی برای مقاطع کارشناسی به بالا
  • مهاجرت از طریق ازدواج با تبعه آلمانی
  • مهاجرت از طریق متولد شدن از پدر و یا مادر آلمانی
  • مهاجرت از طریق ثبت شرکت
  • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و کار آفرینی
  • مهاجرت از طریق پناهندگی (خطرناک پیشنهاد نمی شود)

یکی از پر متقاضی ترین و ارزان ترین ویزاهای این کشور ویزای کار آلمان می باشد که درخواست ویزا بسیار بالاست زیرا با 82 میلیون نفر جمعیت، صنعتی ترین کشور دنیا می باشد و از قدرتمند ترین کشورهای حوزه شنگن جهت اخذ ویزای کار است، در حال حاضر ویزای کار آلمان از نطر آماری برای افراد ایرانی به خوبی صادر می شود که از تعداد 50 هزارتا حدود 40 هزارتا جواب مثبت گرفته اند. کار در آلمان دارای دو نوع ویزا برای افراد خارجی می باشد:

  1. ویزای (blue cart) آلمان
  2. ویزای جستجوی کار آلمان (job seeker)
ویزای بلوکارت یا همان بلوکارد آلمان دو تا شرط دارد:
یک اینکه فردی که اقدام میکند حتما باید از قبل یک دعوتنامه کاری و اصطلاحا قرارداد کاری داشته باشد.
بلوکارت اتحادیه اروپایی چقدر موفقیت آمیز بوده است؟
بلوکارت کاملا طرح موفقی است. فقط در آلمان، بیش از 35000 کارت تا قبل از 1 اکتبر 2015 صادر شده است. گرین کارت ایالات متحده آمریکا از د هه 1920 صادر شده است و طبیعی است که محبوبیت بلوکارت زمان می برد.

ویزای کاری به آلمان

آیا شرط زبانی برای اخذ بلوکارت هم وجود دارد؟
خیر، هیچ شرط زبانی تعریف شده توسط قانون بلوکارت اتحادیه اروپایی (EU) وجود ندارد. ولی مسلما ارائه سطح قابل قبول از دانش زبانی و تسلط به یکی از زبان های اروپایی در پیشبرد اهداف متقاضیان موثر عمل خواهد کرد، ولی اجباری در کار نیست.

معنی Credential در پرونده م چیست؟
دارنده بلوکارت بایستی یک سطح خاصی از سابقه تحصیلی یا کاری داشته باشد. روش Credential در واقع همان سابقه تحصیلی یا کاری شما را تایید می کند و کلمه Credential در انگلیسی به معنی تایید اعتبار می باشد. این امر نشانگر صلاحیت شما به کارفرما در راستای اخذ بلوکارت می باشد و بسیار مورد توصیه است.
انتظار می رود که حدافل مدرک کاردانی (یا بالاتر)، یا یک رزومه ای داشته باشید که نشانگر حداقل 5 سال سابقه کاری مرتبط با شغل اعلامی شما باشد.

ویزای جاب سیکر یا همان جستجوی کار برای کار در آلمان:
این نوع ویزا کوتاه مدت تر است اما شرط و شروط آنچنانی ندارد. در حقیقت به متقاضی اجازه میدهد بدون دعوتنامه کاری و بدون محدودیت میزان حقوق در این کشور به پیدا کردن کار بپردازد. فقط نکته ی مهم اینکه شغلی که فرد پیدا میکند باید مرتبط به رشته ی تحصیلی باشد.
در واقع از آسان ترین راه های ورود افراد ایرانی که نمی توانند به راحتی کارفرما از آلمان پیدا کنند، ویزای جستجوی کار آلمان می باشد، زیرا به دلیل وجود قانون حمایت از نیروی کار داخلی و بحث 6 ماه آگهی برای هر عنوان شغلی عموما غیر ممکن است که یک فرد ایرانی بتواند قرارداد کاری اخذ کند پس به علت عدم حضور فیزیکی ایرانی نمی توانند کارفرما و قرارداد کار داشته باشند پس اخذ جستجوی کار از بهترین راه ورود ایرانی ها می باشد. برای اخذ ویزای جستجوی کار سن افرد باید زیر 40 سال باشد، حداقل مدرک لیسانس، 3 سال سابقه کار و دانش زبان آلمانی در سطح b1 مورد نیاز می باشد.رپرتاژ آگهی برای سفارش رپرتاژ آگهی خودتان با ما تماس بگیرید. ایمیل: ads@nodud.com تلفن: 02188984760 - 02188984761 - 02188984762 بیشتر بدانید...