معرفی تیپورت به عنوان زیرساخت رزرو مراکز اقامتی تیپورت

معرفی محصولات رزرو مراکز اقامتی

 1. دوشنبه ۲۶ مهر ۰ ساعت ۲۰:۱۴ (۷ ماه قبل)

پلتفرم تیپورت، رزرو آنلاین اقامتگاه‌ها را از طریق دفاتر خدمات مسافرتی و آژانس های مسافرتی آنلاین بهبود می‌بخشد. مزیت استفاده از تیپورت، مدیریت نرخ فروش و ظرفیت اقامتگاه‌ها است. این سیستم باعث افزایش رزرو آنلاین مراکز اقامتی، با سطوح کیفی مختلف می‌شود؛ که نتیجه آن افزایش فروش اقامتگاه در کانال‌های مختلف است.

چالش و راه حل های مراکز اقامتی برای فروش اتاق

برای بهتر متوجه شدن موضوع، چالش هایی که شما هتل داران برای فروش اتاق ها با آن روبرو هستید را بررسی کنیم:

 • فروش یکنواخت اتاق، بدون صعود چشمگیر: اغلب صاحبان هتل ها حداقل چند بار در طول دوران مدیریت خود، شاهد فروش یکنواخت بدون هیچ افزایشی بوده اند. برای درک این موضوع، فرض کنید اتاق های هتل تنها یک پنجم در فصول خلوت سال و تنها یک سوم در فصول شلوغ، رزرو شده است. این آمار، ممکن است برای هر هتل کم یا زیاد شود. با توجه به این مسئله، اگر روند رزروهای هتل به همین صورت پیش برود، سود خوبی نصیب صاحبان هتل نخواهد شد و به تبع آن، هتل نیز پیشرفتی نخواهد داشت.
 • طولانی بودن پروسه استعلام ظرفیت و قیمت: هتل هایی که فروش خود را به دست آژانس های گردشگری سپرده اند، بایستی به صورت مداوم، برای هماهنگی تعداد اتاق های رزرو نشده و قیمت اتاق با آن ها در تماس باشند. این کار نیاز به نیروی انسانی دارد و وقت زیادی را می گیرد. همچنین این هماهنگی ها فقط در ساعات کاری امکان پذیر است.
 • معضل در تجزیه و تحلیل آفلاین آژانس ها: هتل ها، معمولا چند وقت یک بار بایستی آژانس هایی که با آن ها همکاری می کنند را تحلیل کرده و مشخص نمایند کدام آژانس باعث ضرر هتل شده و تعداد کنسلی بیشتری داشته است. با استفاده از نتیجه تجزیه و تحلیل ها، هتل می تواند ارتباط خود را با آژانس ضررده قطع نموده و درآمد خود را با آژانس-های سودده افزایش دهد. اما تجزیه و تحلیلِ «آفلاین» آژانس ها بسیار وقت گیر بوده و نیاز به نیروی انسانی برای انجام این کار را افزایش می دهد.
 • مشکل در رزرو بیش از حد اتاق: در رزرو سنتی هتل، بروز مشکل «Over Booking» شایع است. به دلیل آپدیت نبودن اطلاعات و عدم آگاهی از تعداد اتاق باقیمانده، ممکن است مشکل رزرو بیش از حد ظرفیت رخ دهد و منجر به کنسلی شود.
 • تداخل در قیمت ها: در بازار فروش هتل ها، آژانس ها به صورت دلخواه، انواع و اقسام قیمت گذاری را انجام می دهند. به دلیل عدم وجود بستری یکپارچه جهت ارائه قیمت یکتا، هتل داران شاهد وجود تداخل قیمت و قیمت گذاری دلخواه هستند.
 • عدم تسویه آنی با هتل: یکی از مشکلاتی که هتل ها در مباحث مالی با آژانس های گردشگری دارند، طولانی شدن پروسه پرداخت می باشد. به معنی دیگر، آژانس ها پس از رزرو اتاق برای مشتری، به صورت لحظه ای هزینه هتل را پرداخت نمی-کنند؛ بنابراین این موضوع، تا حدی موجب پیچیدگی در مدیریت حساب های هتل خواهد شد.

مطمئنا هتل داران دوست ندارند فروش اتاق ها دچار کاهش و یکنواختی شود؛ از نیروی انسانی بیش تری استفاده کنند؛ برای تجزیه و تحلیل آژانس ها با مشکل مواجه شوند؛ با مشکلات رزرو بیش از حد ظرفیت درگیر باشند؛ شاهد قیمت های متفاوت اتاق ها در آژانس های مختلف باشد و در تسویه حساب ها دچار پیچیدگی شوند.

تمامی موارد ذکر شده با پلتفرم تیپورت قابل رفع می باشد.

طبیعی است که شما به عنوان مدیر هتلی که با روش های سنتی اتاق ها را به فروش می رسانید، با معضلات کاهش فروش و افزایش نیروی انسانی و در نهایت افزایش هزینه ها روبرو شوید. برای حل این مشکلات بایستی از بستری یکپارچه و آنلاین، برای رزرو و مدیریت کانال های فروش بهره برداری کنید. چنل منیجر تیپورت همان راهکار یکپارچه و آنلاین است که موجب افزایش فروش هتل شما می شود. چنل منیجر تیپورت با اتصال به PMS، تمامی تغییرات را به صورت آنی و لحظه ای اعمال می کند. از طرف دیگر شما می توانید هر کانالی، از جمله آژانس گردشگری و OTA را برای فروش اتاق ها انتخاب کنید. در واقع چنل منیجر تیپورت ارتباط میان هتل و کانال های توزیع را حفظ می کند. چنل منیجر تیپورت، تمام مشکلات و چالش های حوزه رزرو و فروش هتل را حل می کند.

برای ثبت اقامتگاه خود به صورت رایگان و بدون کارمزد لطفا در سایت تیپورت ثبت نام نمایید.

تیپورت

معرفی سرویس های آژانسی و OTA تیپورت

پلتفرمی مناسب سازی شده جهت رزرو آنلاین برای دفاتر خدمات مسافرتی و آژانس های مسافرتی آنلاین (OTA)هاست. این سیستم در قالب وب سرویس و پنل رزرو آنلاین به آژانس‌ها ارائه می‌گردد. تیپورت، به منظور مدیریت نرخ‌ها و جادهی لحظه‌ای فرایندی کاملا آنلاین را طراحی و مناسب سازی کرده است.

آژانس ها با چه چالش هایی روبرو هستند؟

برای بهتر متوجه شدن، اول باید بدانید فروشندگان هتل ها با چه چالش هایی روبرو هستند:

کاهش تعداد رزرو: آژانس ها به سبب بستر محدودی که برای فروش دارند، طی مدتی شاهد افت رزرو می شوند. ممکن است تعداد بسیاری از آژانس ها، برای جذب مسافران هزینه زیادی برای تبلیغات صرف کنند؛ ولی این تبلیغات برای مدت زمان معینی تاثیرگذار بوده و مجددا تعداد رزروها کاهش می یابد.

محدودیت در انواع اقامتگاه: در روش رزرو سنتی اکثر آژانس ها، تنها با یک یا دونوع از اقامتگاه ها از جمله هتل و مهمانپذیر سروکار دارند. بنابراین در اکثر مواقع به دلیل عدم دسترسی به انواع دیگر اقامتگاه مانند بومگردی، هتل آپارتمان، اقامتگاه های سنتی و... نمی توانند سودی از این نوع اقامتگاه ها کسب نمایند.

کند بودن فرآیند رزرو: معمولا آژانس ها به دلیل مواجهه با انواع مشتریان، بایستی قیمت و ظرفیت هتل های موردتطابق را استعلام کرده و در صورت تایید مشتری، مرحله دریافت هزینه و هماهنگی با هتل را جهت رزرو نهایی انجام دهند. این رزرو دستی که با هماهنگی و تماس تلفنی همراه است، وقت زیادی را گرفته و فرآیند رزرو را طولانی می نماید.

عدم امکان مقایسه اقامتگاه ها: به علت محدود بودن دسترسی به هتل ها در روش های سنتی، آژانس ها نمی توانند به تمامی هتل های سراسر ایران دسترسی داشته باشند. پس به همین سبب مقایسه قیمت اتاق و امکانات اقامتگاه به حداقل ترین حالت ممکن می رسد. آژانس ها حتی اگر به همه هتل ها نیز دسترسی داشته باشند، پروسه مقایسه قیمت و امکانات با روش های سنتی بسیار دشوار و وقت-گیر است.

عدم دسترسی سریع به آخرین وضعیت اتاق و نرخ: آژانس ها برای دسترسی به آخرین نرخ اتاق ها و وضعیت رزرو یا عدم رزرو آن ها، بایستی به صورت تلفنی با هتل تماس برقرار کرده و این موارد را استعلام نماید. در این نوع استعلام ها، خطر رخ دادن اشتباه زیاد است و وقت بسیاری را از مسئول رزرو و مشتریان می گیرد.

پاسخگویی پرسنل هتل فقط در ساعات کاری: یکی از مشکلاتی که در رزرو های غیرآنلاین وجود دارد، عدم پاسخگویی پرسنل هتل جهت استعلام قیمت و وضعیت در ساعات غیرکاری است. این بدان معناست که بایستی فقط در ساعات کاری، این موارد را پیگیری نمود و پشتیبانی 24 ساعته ای درکار نیست.

عدم تسویه حساب سریع با هتل: به دلیل پرداخت هزینه به صورت نقد یا با دستگاه پوز توسط مشتریان، آژانس ها موفق به تسویه سریع با هتل نیستند. عدم تسویه آنی با هتل، می تواند مشکلاتی مانند بی نظمی در پرداخت ها و عدم تمایل در ادامه همکاری هتل با آژانس را به وجود بیاورد.

تیپورت

تنها راه حل چالش ها

تنها راهکار برای خلاص شدن از مشکلاتی که گفته شد، وجود بستری یکپارچه به نام « تیپورت » است. با چنل منیجر، آژانس-های مسافرتی و OTAها می توانند سود خود را با فروش بیش تر و دریافت کمیسیون، افزایش دهند. در چنل منیجر می توان امکانات و تصاویر انواع اقامتگاه را مشاهده کرد و به صورت کاملا آنلاین رزرو هتل را انجام داد.

تیپورت، کامل ترین چنل منیجر

چنل منیجر تیپورت، بستری اساسی برای توزیع آنلاین و فروش سریع هتل همراه با ارائه حداکثر امکانات، به صورت کاملا آنلاین و اینترنتی است. چنل منیجر تیپورت، آژانس ها و OTAها را در معرض دید مسافران زیادی قرار می دهد. چنل منیجر تیپورت، پلی برای حفظ ارتباط میان هتل ها و آژانس ها و OTAها می باشد. با تایید نهایی رزرو انجام شده، تغییراتِ صورت گرفته، جهت مشاهده سریعا در چنل منیجر اعمال می شود تا از خطای رزرو بیش از حد ظرفیت جلوگیری شود. همراه شوید با مزایای مهم چنل منیجر تیپورت:

 • افزایش رزرو و سود آژانس ها و OTAها
 • امکان رزرو انواع اقامتگاه
 • رزرو کاملا آنلاین
 • پرداخت اینترنتی
 • تسویه حساب آنی با هتل
 • به روزرسانی سریع تغییرات
 • مقایسه سریع قیمت و ظرفیت هتل
 • امکان بهره گیری 24 ساعته
 • جلوگیری از خطای OverBooking (رزرو بیش از حد ظرفیت)
 • کاهش نیروی انسانی
 • کاهش هزینه ها

برای ثبت آژانس خود به صورت رایگان و بدون کارمزد لطفا در سایت تیپورت ثبت نام نمایید.رپرتاژ آگهی برای سفارش رپرتاژ آگهی خودتان با ما تماس بگیرید. ایمیل: ads@nodud.com تلفن: 02188984760 - 02188984761 - 02188984762 بیشتر بدانید...