فریت بار و کارگو دو اصطلاح جدید !

این روزها در مطالب مختلفی دو اصطلاح فریت بار و کارگو زیاد به چشممان خورده و یا بعضا جاهایی راجع به آن شنیده‌ایم.

  1. شنبه ۲۹ آبان ۰ ساعت ۱۵:۰۸ (۶ ماه قبل)

در واقع فریت بار و کارگو از اصطلاحات مرتبط با حمل و نقل کالا هستند که برای ارسال بار به خارج از کشور استفاده می‌شوند. اما گاهی این دو به جای هم استفاده می‌شوند، در صورتی که با هم کاملا متفاوت هستند. برای دانستن این تفاوت‌ها لازم است که هر یک از این دو اصطلاح را به صورت جداگانه به خوبی بشناسید. امروز قصد داریم در این باره بیشتر توضیح دهیم و به خوبی شما را با این دو اصطلاح آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

فریت بار !!

اصطلاح فریت (freight) در واقع برای حمل کالا یا با قطار یا کامیون استفاده می‌شود. به همین دلیل است که از اصطلاحاتی همچون قطار باری (freight train) و یا کامیون حمل بار (freight truck) نیز استفاده می‌کنیم.

حال از آن جایی که این روزها ارسال بار با هواپیما هم به این موارد اضافه شده است، در نتیجه اصطلاح فریت بار در اصل به ارسال هوایی بار مسافران گفته می‌شود.

شاید بپرسید که کاربرد فریت بار چیست؟ مگر مسافران بارشان را همراهشان نمی‌برند؟

باید بگوییم که بله درست است. مسافران بار خود را نیز همراهشان می‌برند، اما تا حدی که از وزن بار مجاز در پرواز بیشتر نباشد. چون اگر بار مسافران بیش از حد مجاز باشد، موظف به پرداخت اضافه بار یا در واقع جریمه بار مازادشان هستند. همه ما می‌دانیم که این هزینه به نسبت زیاد است. از این رو در سفرهای خود تمام تلاشمان را می‌کنیم که لوازم خیلی ضروری را همراه ببریم. حتی افرادی که در حال مهاجرت هستند، با توجه به این که لوازم زیادی را باید با خود ببرند، مجبور به پرداخت هزینه خیلی زیادی می‌شوند.

اما الان با وجود فریت بار تمام این مشکلات حل می‌شود. چرا؟ به دلیل این که با استفاده از فریت بار شما می‌توانید تمام آن وسایلی را که لازم دارید با خیال راحت همراه خود ببرید و هزینه‌ای که بابت آن پرداخت می‌کنید به نسبت اضافه بار خیلی کمتر است. حتی افرادی که قصد مهاجرت دارند می‌توانند برخی از وسایل منزل را که به آن احتیاج دارند از طریق فریت بار همراه خود ببرند. با توجه به این که پرواز فریت بار چند روز زودتر از پرواز مسافر انجام می‌شود، مسافران می‌توانند پس از رسیدن به فرودگاه مقصد با استفاده از بارنامه‌ای که همراه دارند، وسایل خود را تحویل بگیرند.

با توجه به این که از فرودگاه امام به اکثر کشورهای دنیا پرواز وجود دارد، شما می‌توانید از خدمات فریت بار فرودگاه امام به تمامی این کشورها بهره مند شوید. برای مثال با توجه به مهاجرت نعداد کثیری از ایرانیان به کانادا، فریت بار به کانادا یکی از پر استفاده‌ترین خدمات است.

فریت بار

کارگو !!

اگر خوب دقت کنید می‌بینید که کالاهای بسیار زیادی اطراف ما هستند که در کشورهای متفاوتی ساخته شده‌اند. اما این که چطور این کالاها به این شکل در دسترس ما هستند، دغدغه ذهنی خیلی از مخاطبین است.

می‌دانیم که در کشور افراد زیادی هستند که در زمینه تجارت جهانی فعالیت دارند. در واقع این افراد با بررسی وضعیت جامعه و بازار و با کشف نیاز جامعه، کالایی را که کمتر در بازار یافت می‌شود و یا جنس مرغوب آن کمتر دیده می‌شود را برمی‌گزینند.

سپس شروع می‌کنند به تحقیقات راجع به کالای مورد نظر و سپس بهترین کشور سازنده را می‌یانبند. بعد از آن نوبت به تولید کننده‌های کشور مقصد می‌رسد. پس از پیدا کردن بهترین تولید کننده و قیمت مناسب کالا، با شرکت مقصد وارد مذاکره می‌شوند. مرحله بعد پرداخت هزینه‌های این مسیر است. در نهایت باید به طریقی محصولات از کشور مورد نظر به ایران منتقل شوند. در این مرحله موضوع کارگو به میان می‌آید.

در رابطه با کارگو باید بگوییم که در واقع، کارگو به انتقال بارهایی که با کشتی یا هواپیماهای باری جا به جا می‌شوند، می‌گویند. اما کالاها و بارهایی که با کارگو حمل می‌شوند ماهیت تجاری دارند. یعنی تجار برای حمل بارهای خود از یک کشور به کشور دیگر، از هواپیماهای باری و یا کشتی‌های باری قول پیکر استفاده می‌کنند، که به آن کارگو می‌گویند.

فریت بار

سخن آخر

در این مطلب موضوع کارگو و فریت بار را مورد بحث و بررسی قرار دادیم. گفتیم که فریت بار در واقع انتقال بار مسافران و مخصوصا آن دسته مسافرانی که در حال مهاجرت هستند، به مقصد است. اما همان طور که گفتیم کارگو در زمینه حمل و نقل کالاهای تجاری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

شرکت جهان کالا کارگو یکی از شرکت‌های معتبر و با تجربه در این زمینه است که می‌توانید همکاری خیلی خوبی را در زمینه کارگو یا فریت بار با آن تجربه کنید.

آیا شما هم تجربه اتفاده از فریت بار را داشته‌اید؟

شما برای انتقال بار تجاری خود کارگو با هواپیماهای باری را انتخاب می‌کنید و یا کشتی‌های قول پیکر گزینه انتخابی شما است؟

به نظر شما استفاده از فریت بار چقدر می‌تواند به نفع مسافرین باشد؟

نظرات و پیشنهادات خود را در این باره با ما به اشتراک بگذارید.
همرسانی نوشتار:

رپرتاژ آگهی برای سفارش رپرتاژ آگهی خودتان با ما تماس بگیرید. ایمیل: ads@nodud.com تلفن: 02188984760 - 02188984761 - 02188984762 بیشتر بدانید...