بلیط اتوبوس را ازچه شرکت های اتوبوسرانی می توان تهیه کرد؟

خرید بلیط اتوبوس، ارزان ترین راه برای انجام سفرهای مختلف است.

  1. سه شنبه ۵ بهمن ۰ ساعت ۱۸:۵۶ (۱ سال قبل)

همچنین گذر از مسیر های جاده ای بسیاری از شهرها، به علت زیبایی های مسیر، طرفداران خاصی خود را دارد. در این مقاله، به بیان روش های تهیه بلیط اتوبوس ارزان و خرید بلیط اتوبوس از شرکت های اتوبوسرانی مختلف می پردازیم.

خرید بلیط از شرکت های اتوبوسرانی

ضرب المثل قدیمی "هیچ ماست بندی نمی گوید ماست من ترش است!" مصداق شرکت های اتوبوسرانی است که در اعلام امکانات و خدمات وسایل خود اغراق می کنند. پیشنهاد می کنیم از سایتی خرید خود را انجام دهید که مزایا و معایب انواع اتوبوس ها را اشاره کرده باشد.

انواع ناوگان شرکت های اتوبوسرانی

اتوبوس اسکانیا: این نوع اتوبوس، بیش از 3 دهه می باشد که در ایران فعالیت دارد. از معروف ترین انواع اتوبوس اسکانیا، اتوبوس درسا و مارال است. همچنین اتوبوس های   VIPاسکانیا دارای صندلی های کمتر و به صورت تخت خوابشو هستند. 

اتووس ولوو: از معروف ترین اتوبوس های جاده های ایران می باشد. این اتوبوس در انواع B7، B9، B11 و B12 به مسافرین، خدمات ارائه می دهد. ولوو B9 از لحاظ راحتی و ولوو B11، از لحاظ امنیت برترین اتوبوس های این مجموعه هستند. 

اتوبوس مان: مجهز ترین اتوبوس ناوگان جاده ای ایران می باشد. از امکانات این نوع اتوبوس می توان به کولر با قابلیت تنظیم دما، مکان استراحت راننده، قهوه جوش، بخاری درجا با قابلیت برنامه ریزی، یخچال داخل داشبورد، سیستم صوتی و تصویری با قابلیت اتصال با AUX،  USBو بلوتوث و نصب مانیتور پشت صندلی ها اشاره کرد.

خرید بلیط اتوبوس

بهترین شرکت های اتوبوسرانی کشور

شاید اگر بخواهید بلیط های پرواز را بخرید، انتخاب اصلی شما شرکت ماهان یا ایران ایر در اولویت شما باشند. همچنین شرکت ریلی رجا، را به عنوان برترین شرکت ریلی در نظر بگیرید. شرکت هایی که در این قسمت به شما معرفی می کنیم، شامل مدرن ترین اتوبوس های بین شهری از جمله مان و ولوو هستند. شرکت های زیر از معتبرترین برند های اتوبوسرانی کشور می باشند  که می توانید بلیط اتوبوس را برای مسیرهای مختلف از ان ها تهیه کنید.

شرکت اتوبوسرانی ایران پیما انتخاب قدیمی ها

شاید اگر از قدیمی تر ها، در مورد خرید بلیط اتوبوس بپرسید، شرکت ایران پیما اولین چیزی باشد که به ذهن آن ها می آید. این مجموعه فعالیت خود را در سال 1358 آغاز کرد و شهرت آن به علت استفاده از اتوبوس های اروپایی بود. بلیط های اتوبوس این شرکت، امروزه در اکثر جاده های ایران به فروش می رسد. 123 نماینگی این شرکت در سطح کشور، به طور میانگین روزانه با 1100 اتوبوس، 22000 مسافر را جایجا می کند. از مهم ترین مقاصد این مجموعه می توان به شهرهای اصفهان، شیراز، یزد، تهران، آستارا، آمل و ... اشاره کرد. این شرکت در شهر مشهد، فاقد نمایندگی است. ایران پیما، اتوبوس های مختلفی نظیر ولوو و اسکانیا را در ترکیب وسایل نقلیه خود قرار داده و بیشترین تعداد اتوبوس VIP را دارد.

شرکت رویال سفر آسوده بخوابید

این شرکت، فعالیت خود را در سال 1385 شروع کرد. این اتوبوس ها، معمولا 24 نفره هستند و اتوبوس های VIP این شرکت، تخت خوابشو هستند و سفر راحتی را برای شما به ارمغان می آورد. این شرکت بیش از 1400 اتوبوس در جاده های کشور دارد. اتوبوس های اسکانیا، مان، ولوو و بنز از مهم ترین آن ها هستند. رویال سفر در 50 شهر داخل و خارج از کشور نمایندگی دارد.

شرکت سیر و سفر با امکاناتی در حد لالیگا

این شرکت در سال 1369 راه اندازی شد و امروزه مدرن ترین ناوگان جاده ای ایران را در اختیار دارد. از امکانات  این اتوبوس ها، می توان به داشتن مهماندار، محفظه نگهداری از چندان و کیف دستی داخل اتوبوس، آب سرد و گرم و پذیرایی و صندلی با پشتی متحرک اشاره کرد. اگر بلیط های VIP این شرکت را خریداری کنید، می توانید از قابلیت صندلی های مانیتوردار داخل اتوبوس استفاده کنید. پیشنهاد می کنیم قبل از سفر با این اتوبوس، فیلم های دلخواه خود را داخل فلش ریخته و در طول سفر به این مانیتور ها، فلش متصل کرده و به تماشای فیلم بپردازید.

شرکت اتوبوسرانی همسفر جوان جویای نام

این شرکت، فعالیت خود را در سال 1378 آغاز کرد. همسفر یکی از پیشگامان استفاده از اتوبوس های VIP در ایران است. این شرکت امروزه، با بیش از 600 ناوگان جاده ای، در سراسر کشور فعالیت دارد. این شرکت برای سفرهای خانوادگی انتخابی مناسب است. چراکه شما با خرید 7 بلیط اتوبوس از این شرکت، از یک بلیط رایگاه برخوردار می شوید. این بلیط را می توانید از دفتر این شرکت در پایانه مبدا دریافت کنید.

شرکت اتوبوسرانی گیتی پیما سفر به خارج از مرزها

این مجموعه با در اختیار داشتن اتوبوس های مدرن و مجهز، می تواند تضمین سفری آسوده را به خارج از مرکز کشور را برای شما راهم کند. اتوبوس های این شرکت به تازگی قابلیت مانیتور اختصاصی صندلی استفاده می کنند. شرکت بین المللی گیتی پیما در شهرهای باتومی و تفلیس نیز نمایندگی دارد. شما می توانید بلیط سفر های برون مرزی از جمله ترکیه، ارمنستان و گرجستان را از این شرکت بخرید. از مهم ترین سفر های داخلی این اتوبوس ها، می توان مسیر تهران مشهد و بالعکس را نام برد.

شرکت های اتوبوسرانی ارائه دهنده بلیط مسیرهای مختلف

شرکت های اتوبوسرانی متعددی (بیش از شرکت) در مسیرهای مختلف کشور فعالیت دارند. از جمله این شرکت ها، می توان به میهن نور آریا، پارساین، کیان سفر، عدل، ایمن سفر ایرانیان، دیدار سیر گیتی، پیک صبا، پیک معتمد، سیر و سفر، لوان نور و ... اشاره کرد. این شرکت ها، انواع اتوبوس های وی آی پی، تخت خواب شو، معمولی، تک صندلی و سوپر ویژه و ... در اختیار مسافرین قرار می دهند. در این قسمت به معرفی انواع شرکت های اتوبوسرانی مختلف از مبدا ترمینال های تهران و تعداد سفرهای هفتگی آن ها می پردازیم.

بلیط اتوبوس

شرکت های اتوبوسرانی پایانه های تهران

ترمینال های تهران شامل پاینه جنوب، غرب، شرق و همچنین پایانه های بیهقی و آرژانتین هستند. بیش از 60 شرکت اتوبوسرانی در پایانه های مسافربری تهران، مشغول به فعالیت هستند. شرکت های اتوبوسرانی زیر، بیشترین سفر های هفتگی از این شهر را برای مسافرین ارائه می دهند.

شرکت های اتوبوسراتی پایانه جنوب

پایانه جنوب تهران در آدرس بزرگراه بعثت، رو به روی کارخانه روغن نباتی قو و در پایانه مسافربری خزانه قرار دارد. 15 شرکت اتوبوسی با این پایانه همکاری می کنند. جهت ارتباط با این ترمینال با شماره تلفن 02155185354 تماس بگیرید. در این قسمت به شرکت های معتبر در پایانه جنوب اشاره می کنیم. شرکت میهن نور آریا: این شرکت در پایانه جنوب تهران قرار دارد و 16 سفر در هفته ارائه می دهد. یکی از مهم ترین سرویس ها و مسیرهای این مجموعه، بلیط اتوبوس تهران اراک است. عدل: از معروف ترین شرکت های اتوبوسرانی پایانه جنوب است. این شرکت 22 سفر در هفته برگزار می کند. مهم ترین سفر این اتوبوس، مسیر تهران به مشهد است.

پایانه غرب تهران

این ترمینال در آدرس ضلع شمالی میدان آزادی قرار دارد و به ترمینال آزادی معروف است. 28 شرکت اتوبوسرانی با این ترمینال در حال همکاری هستند. مهم ترین این شرکت ها، پیک صبا، ماهان سیر و همسفر می باشد.

پایانه شرق تهران

این ترمینال در آدرس خیابان دماوند، سه راه تهران پارس، ترمینال تهران پارس قرار دارد. 8 شرکت اتوبوسرانی با این پایانه همکاری می کنند. جهت ارتباط با این مجموعه می توانید با شماره 02177880780 تماس بگیرید. آریا سفر، پارسیان و ایران پیما از معروف ترین شرکت های اتوبوسرانی این ترمینال می باشند.


ترفند های خرید بلیط اتوبوس با ارزان ترین قیمت

حال که با انواع اتوبوس ها و شرکت های اتوبوسرانی مختلف داخلی و برون مرزی آشنا شدیم، بهتر می توانیم در مورد خرید آن تصمیم بگیریم. در ادامه به ترفندهای سفر ارزان با این وسیله نقلیه اشاره می کنیم. 

بیشتر بخوانید: نکاتی در مورد سفر خارجی با اتوبوس

خرید بلیط اتوبوس برای کودکان

آیا می دانستید کودکان زیر 5 سال در صورت می توانند به صورت رایگان سوار اتوبوس های جاده ای شوند؟ بله درست شنیده اید؛ البته شرط آن عدم در اختیار قرار دادن صندلی برای آن ها است. یکی از بهترین روش ها برای این منظور، قرار دادن کودک زیر 5 سال در بغل خود می باشد. این روش، بیشتر مخصوص خانواده های پرجمعیت می باشد.

خرید بلیط اتوبوس های کم کیفیت

شما می توانید برای سفرهای خود، کمیت را جایگزیت کیفیت کرده و چند ساعت به خودتان سختی بدهید. در این صورت احتمالا سفر خسته کننده ای را پیش رو خواهید داشت. علاوه بر این، استفاده از اتوبوسی که صندلی های سختی داشته باشد، می تواند مشکلات عضلانی در دراز مدت برای شما به وجود بیاورد.

رزرو بلیط اتوبوس به روش اینترنتی

اغلب مردم برای انجام سفرهای جاده ای خود، بلیط اتوبوس را از ترمینال مبدا و به روش حضوری خریداری می کنند. این روش علاوه بر این که ممکن است اذیت کننده و زمان بر باشد، گران است. چنانچه بلیط اتوبوس خود را به روش حضوری و از ترمینال خریداری کنید، می بایست علاوه بر مبلغ بلیط، در صدی به عنوان کارمزد، به شرکت ارائه دهنده بپردازید. توصیه ما به شما رزرو بلیط این وسیله نقلیه به روش اینترنتی یا تلفنی است. در این صورت می توانید از داخل منزل، با صرف کمترین زمان، قیمت بلیط های مختلف را با هم مقایسه کرده، از امکانات اتوبوس های هم رده مطلع شده و با اطمینان بیشتر خرید کنید.

خرید بلیط اتوبوس از شرکت های اتوبوسرانی

در این مقاله سعی شد تمامی نکات مهم برای خرید بلیط اتوبوس، انواع اتوبوس ها خدمات شرکت های اتوبوسرانی مختلف اشاره شود. چنانچه راه های دیگری برای خرید ارزان بلیط اتوبوس می شناسید یا با مشکلاتی در خصوص سفر جاده ای خود مواجه شدید در پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.رپرتاژ آگهی برای سفارش رپرتاژ آگهی خودتان با ما تماس بگیرید. ایمیل: ads@nodud.com تلفن: 02188984760 - 02188984761 - 02188984762 بیشتر بدانید...