مشاوره در مورد خرید ملک در ترکیه برای خارجی ها

خرید ملک در ترکیه و تقابل بین خریداران خارجی و خریداران ترکیه

  1. پنجشنبه ۱۲ اسفند ۰ ساعت ۱۸:۲۸ (۲ سال،۱ ماه قبل)

دولت ترکیه روند خرید را برای خارجی ها تا حد امکان ساده کرده است، اما به دلیل تدارکات، هنوز تفاوت هایی بین روند کار مربوط به ترک ها و ملیت های خارجی وجود دارد.

دوره زمانی

هنگامی که یک فرد ترک ملکی را خریداری می کند، پرداخت و ثبت نام برای انتقال مالکیت (تاپو به زبان ترکی) دو تا سه روز به طول می انجامد. به دلیل انتقال پول از حساب های خارجی افراد خارجی معمولاً این روند را تقریباً در پنج روز انجام می دهند. دو روز برای بررسی و قراردادهای فروش و سه روز برای انتقال پول، انجام گزارش ارزیابی و تقاضای انتقال مالکیت.

خدمات پس از فروش

هنگامی که ترک ها خانه ای را خریداری می کنند، معمولاً برای صرفه جویی در هزینه و اینکه با سیستم خرید و فروش نیز آشنایی دارند، تمایل دارند که بیشتر این روند را خودشان انجام دهند. آژانس های املاک و مستغلات بعد از تحویل انتقال مالکیت، برای شهروندان ترکیه هیچ خدمتی ارائه نمی دهند. خارجی ها به زبان ترکی صحبت نمی کنند و در مورد اداره های هدایت کننده و فرمالیته های اداری آگاهی ندارند. بنابراین غالباً برای انجام خدمات پس از فروش به دنبال حمایت از جانب نماینده املاک خود هستند. و قصد دریافت مشاوره سرمایه گذاری در ترکیه را دارند. این امر می تواند شامل اتصال آب و برق یا تغییر نام، مجوز اقامت و همچنین سایر تعهدات مالک خانه مانند پرداخت مالیات شورا یا انجام تعمیر و نگهداری باشد.

سرمایه گذاری در خرید ملک در ترکیه

در سال های اخیر، سرمایه گذاری در املاک کشور ترکیه به یکی از بازارهای نوید بخش اروپایی تبدیل شده است. موقعیت استراتژیک، تنوع فرهنگی و روابط محکم اقتصادی – اجتماعی با سایر نقاط جهان، ترکیه را به کشوری ایده آل برای سرمایه گذاری در املاک مبدل کرده است.

ترکیه فرصت های نامحدودی را برای توسعه دهندگان املاک و سرمایه گذاران از طریق سرمایه گذاری در ملک برای فروش و در بخش بزرگ ساخت و ساز فراهم کرده است. رشد بخش بازرگانی و صنعتی این کشور، باعث شده که ترکیه به مقصد مطلوب برای سرمایه گذاری در املاک تبدیل شود. طبق گرایشات اخیر، تعداد قابل توجهی از املاک ترکیه توسط شهروندان خارجی و سرمایه گذاران جهانی خریداری شده است. بسیاری از مردم از سراسر جهان، ویلاهای زیبا و خانه هایی برای تعطیلات را در ترکیه خریداری کرده اند.

هزینه خرید ملک در ترکیه

با خرید ملک ئر این کشور و اخذ تابعیت ترکیه این کشور می توانید به راحتی در این کشور به زندگی و کار مشغول شوید و در صورت نیاز و در مواقع ضروری به دلیل فاصله کم تا ایران به سهولت به کشور سفر کنید.

برای خرید خانه، بانک عامل بعد از بررسی شرایط میتواند ۷۵ درصد ارزش ملک را به متقاضی تسهیلات ارائه نماید که رقم جذابی است. باز پرداخت این تسهیلات عموما 15ساله می باشد. البته برای این ارزش گذاری بانک نماینده ای برای بازدید از ملک شما می فرستد. البته راه های دیگری نیز وجود دارند که می توانند جایگزین خرید ملک در ترکیه با وام بانکی باشند. یکی از این راه ها خرید ملک در ترکیه از پروژه های در حال ساخت است‌. زیرا شما هنگام خرید پروژه ها در حال ساخت مبلغ ۲۰ تا ۳۰ درصد را به عنوان پیش پرداخت می پردازید و بقیه مبلغ را بر طبق جدول زمان بندی پروژه و همچنین بر اساس توافق با صاحب پروژه به صورت اقساط می پردازید. علاوه بر این مورد، روش دیگری نیز به عنوان جایگزین خرید ملک در ترکیه با وام بانکی وجود دارد.

شما می توانید اقدام به خرید پروژه های آماده تحویل کنید که به مشتری خود شرایط خرید ۱ تا ۵ ساله می دهند و سند ملک پس از تسویه کامل به نام مشتری می زنند. در این موارد شرایط پرداختی به صورت توافقی تنظیم می شود.

ترکیه

خرید خودرو به صورت اقساطی در ترکیه

افراد خارجی به سه طریق امکان خرید خودرو از ترکیه را دارند:

• خرید از کمپانی های تولیدکننده

• خرید از مراکز خرید و فروش خودرو

• خرید خودرو از صاحب خودرو.

کسانی که اجازه اقامت قانونی ترکیه را دارند به راحتی می‌توانند اقدام به خرید خودرو نمایند. توجه به این نکته الزامیست ؛ کسانی که اقدام به خرید خودرو از افراد غیر ترک یا خارجی می‌کنند بعدها در خرید و فروش خودرو به محدودیت‌هایی برخورد خواهند کرد.

خودروی معاف از مالیات

هر فرد خارجی که اجازه اقامت معتبر در ترکیه را دارد میتواند علاوه بر استفاده از مزایای زندگی در ترکیه یک ماشین جدید و یا دست دوم از یک خارجی دیگر خریداری کند و یا خودرو مورد نظر خود را از هر کشور خارجی وارد ترکیه کند. این استثناء مالیات بر خودرو به این معنی است که یک خارجی می تواند از یک فروشنده مجاز، بدون پرداخت مالیات ویژه مصرف ÖTV یا مالیات بر ارزش افزوده (KDV) یک خودروی جدید خریداری کند. تنها مالیاتی که باید پرداخت شود مالیات بر جاده سالیانه ( باندلر) است. این مزایای مالیاتی رایگان فقط برای یک ماشین و یک اجازه اقامت می‌باشد. فقط اعضای خانواده مرتبط می‌توانند این ماشین را رانندگی کنند.

ترکیه

اخذ ملیت ترکیه از طریق ازدواج

در آغاز جمهوری ترکیه ، اخذ تابعیت ترکیه فقط از طریق شوهر ترک به همسر خارجی صورت می گرفت. مفهوم برابری در جنسیت یک اصل مسلط بر قانون خانواده ترکیه نبود. در دهه های اخیر قرن بیستم بحث بر سر این است که تغییر تابعیت از نظر جنسیت تبعیض جنسیتی است.

قرارداد شهروندی اروپا اقدامی به عنوان بازتاب پیشگیری از تبعیض را اعلام کرده است که:

بر اساس این توافق نامه ، دو موضوع اصلی وجود دارد که مورد توافق کشورهای اروپایی است.

1. تبعیض ناشی از جنسیت باید از بین برود

2. ازدواج نمی تواند مستقیماً بر تابعیت همسران تأثیر بگذارد

زیرا در محتوای کشورهای اروپایی مقرراتی وجود داشت که به طور خودکار زن با ازدواج با همسر خارجی تابعیت خود را از دست می داد.

برگرفته از وب سایت آریو گروپ https://fa.ariogroup-tr.com/رپرتاژ آگهی برای سفارش رپرتاژ آگهی خودتان با ما تماس بگیرید. ایمیل: ads@nodud.com تلفن: 02188984760 - 02188984761 - 02188984762 بیشتر بدانید...