کارمزد شبکه بیت کوین برای هر تراکنش چقدر است؟

همانطور که می‌دانید یکی از نکات بسیار مهم که در معامله‌گری در بازار ارز دیجیتال باید به آن دقت داشته باشید کارمزد تراکنش‌ها است.

  1. دوشنبه ۲۱ شهریور ۱ ساعت ۰۸:۴۸ (۴ ماه،۲ هفته قبل)

برای انتقال رمز ارز‌ها در شبکه‌های بلاک چین نیاز به پرداخت کارمزد انتقال دارید و این پرداخت کارمزد مخصوص به یک شبکه نیست و تمام شبکه‌ها چنین شرایط را برای کاربران خود فراهم می‌آورند. البته نرخ کارمزد برای شبکه‌های بلاک چین با یکدیگر متفاوت است. اطلاع از مقدار کارمزد تراکنش‌ها در هر شبکه بلاک چین برای کاربرانی که به دنبال انجام معاملات در بازار ارز دیجیتال هستند یک امر بسیار مهم و ضروری است.

به عنوان مثال اگر شما به دنبال خرید بیت کوین (https://tabdeal.org/buy-btc) و سرمایه گذاری بر روی این ارز دیجیتال هستید، حتماً باید بدانید که برای انجام تراکنش‌ها بر روی این رمز ارز نیاز به پرداخت چه مقدار کارمزدی خواهید داشت. کارمزد شبکه بیت کوین برای هر تراکنش بسته به عوامل مختلفی تعیین می‌شود که در این مقاله سعی داریم به صورت کامل به بررسی این موضوع بپردازیم. در نظر داشته باشید که در انتها نکاتی را برای بهینه کردن کارمزد تراکنش در شبکه بیت کوین نیز به شما معرفی خواهیم کرد که با استفاده از این نکات می‌توانید هزینه‌های خود را در انجام تراکنش‌های نقل و انتقال بیت کوین بهینه‌تر کنید.

چرا اجرای تراکنش‌ها در شبکه بیت کوین نیاز به پرداخت کارمزد دارد؟

 قبل از اینکه به بررسی مقدار کارمزد هر تراکنش در شبکه بیت کوین بپردازیم ابتدا لازم دانستیم تا یک چالش بسیار مهم را برای شما برطرف کنیم. این سوال، سوال تمام کاربرانی است که به تازگی وارد بازار ارز دیجیتال شده و اطلاع دقیقی از شرایط نقل و انتقالات در شبکه‌های بلاکچین ندارند. وقتی صحبت از کارمزد بانکی می‌شود همه ما می‌دانیم که این کارمزد به عنوان دستمزد ارائه خدمات به مسئولین و کارکنان بانک تعلق می‌گیرد. اما وقتی شبکه‌های ارز دیجیتال مانند بیت کوین به صورت غیر متمرکز و بدون دخالت هیچ شخص یا سازمان خاصی مدیریت می‌شوند عملاً پرداخت کارمزد چندان نمی‌تواند معنی و مفهوم منطقی داشته باشد. اما در این بین نکات مهمی وجود دارد که احتمالاً به آن دقت نکرده‌اید.

یکی از مهم‌ترین روش‌های سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال در حال حاضر استخراج بیت کوین است. یکی از دلایلی که برای انجام هر تراکنش در شبکه بیت کوین نیاز به پرداخت کارمزد وجود دارد پرداخت دستمزد ماینر‌ها و استخراج کننده‌های بیت کوین است. در واقع کارمزد هر تراکنش در شبکه بیت کوین به ماینرها بعد از انجام فعالیت استخراج آنها تعلق می‌گیرد.

دقت داشته باشید که پاداش حاصل از استخراج بیت کوین هم به صورت کارمزد دریافت شده از کاربران و هم با بیت کوین‌های تازه استخراج شده به ماینر‌ها تعلق می‌گیرد و در صورتی که فرایند استخراج بیت کوین به پایان برسد پاداش حاصل از استخراج بیت کوین تنها ناشی از پرداخت کارمزد کاربران خواهد بود.

با توجه به اینکه وجود ماینرها برای استخراج بیت کوین و همچنین تایید تراکنش‌ها در شبکه کاملاً الزامی است و باعث افزایش امنیت شبکه نیز می‌شود از این رو پرداخت کارمزد‌ها نیز برای هر تراکنش در شبکه بیت کوین منطقی و معقول است.

بیت کویون

تاثیرپذیری سرعت و نحوه اجرای تراکنش‌ها بر اساس میزان کارمزد

نکته بعدی که قبل از معرفی مقدار کارمزد شبکه بیت کوین برای هر تراکنش باید به آن نیز بپردازیم، تاثیر‌پذیری سرعت اجرای تراکنش، ناشی از مقدار کارمزد در نظر گرفته شده توسط کاربران است. البته لازم به توضیح است که کارمزد تراکنش‌ها در شبکه بلاک چین بیت کوین با کارمزد انجام معاملات در انواع صرافی ارز دیجیتال دو مقوله جدا از هم هستند و نباید این دو موضوع را با یکدیگر یکی بدانید.

به عنوان مثال وقتی شما مراحل احراز هویت بایننس برای ایرانیان را یکی پس از دیگری سپری کرده و به پایان می‌رسانید برای انجام هر معامله در صرافی بایننس نیاز به پرداخت کارمزد معاملاتی خواهید داشت که توسط خود صرافی اعلام شده و این کارمزد به کارکنان صرافی بایننس تعلق می‌گیرد. اگر شما اقدام به خرید بیت کوین در صرافی بایننس کنید کارمزد پرداخت شده است شما ربطی به شبکه بلاک چین بیت کوین خواهد داشت به ماینرهای بیت کوین تعلق نمی‌گیرد. اما اگر شما بخواهید بیت کوین‌های خریداری شده در صرافی بایننس را به کیف پول و یا صرافی دیگری انتقال دهید بایستی از خدمات بلاک چین بیت کوین استفاده نمایید که در این مواقع نیاز به پرداخت کارمزد هر تراکنش در شبکه بیت کوین خواهید داشت.

 با توجه به اینکه ماینر‌ها و استخراج کننده‌ها در شبکه بیت کوین به دنبال رسیدن به درآمدهای بالا‌تر هستند بنابراین بیشتر به دنبال انتخاب تراکنش‌هایی می‌روند که میزان کارمزد تعیین شده برای آنها بیشتر است. از این رو ماینر‌ها تراکنش‌هایی با کاربرد‌های بالاتر را انتخاب کرده و تراکنش‌های با کارمزد پایین‌تر در اولویت‌های آخر قرار می‌گیرند و سرعت تایید آنها کاهش پیدا می‌کند. از این رو لازم به یادآوری است که مقدار کارمزد تعیین شده برای هر تراکنش در شبکه بیت کوین تاثیر مستقیمی بر روی سرعت انجام و تایید آن تراکنش خواهد داشت.

کارمزد شبکه بیت کوین برای هر تراکنش چقدر است؟

 در بند‌های قبلی اشاره کردیم که هرچقدر مقدار کارمزد تعیین شده برای یک تراکنش در شبکه بیت کوین بیشتر باشد در اولویت بالاتری برای ماینرها قرار گرفته و تایید آن نیز با سرعت بیشتری انجام می‌پذیرد. این جمله نشان می‌دهد که مقدار کارمزد شبکه بلاک چین برای هر تراکنش به خود کاربر بستگی داشته و توسط کاربران تعیین می‌شود. این گونه نیست که از شبکه بیت کوین کارمزد مشخصی را برای هر تراکنش تعیین کرده باشد و تمام کاربران برای انجام تراکنش‌های خود مجبور به پیروی از قانون تعیین شده باشند. بلکه این خود کاربر است که بسته به شرایط و سرعت عمل مورد نیاز اقدام به تعیین کارمزد تراکنش مورد نظر خود می‌نماید.

مثل من هر چقدر تعداد کاربران در شبکه بلاک چین افزایش پیدا کرده و حجم تراکنش‌ها افزایش پیدا نماید عملاً میزان کارمزد تا نیز افزایش پیدا خواهد کرد. زیرا وقتی برخی از کاربران برای تراکنش‌های مورد نظر خود کاربرد بالاترین حد در نظر می‌گیرند عملاً انتخاب کارمزدهای پایین توسط شما نمی‌تواند منطقی باشد و ممکن است با انتخاب کارمزد پایین تایید تراکنش شما نیاز به روزها و هفته‌ها زمان داشته باشد. به عنوان نمونه در حال حاضر در برخی از انواع کیف پول بیت کوین مقدار کارمزد شبکه بیت کوین برای هر تراکنش حدود 0.0005 بیت کوین است. دقت داشته باشید که با توجه به شرایط موجود ممکن است مقدار کارمزد شبکه بلاک چین برای هر تراکنش با تغییرات قابل توجهی همراه شود.


نحوه انتخاب بهینه‌ترین کارمزد برای تراکنش‌های شبکه بیت کوین

 بسیاری از انواع کیف پول نرم افزاری مناسب برای نگهداری و نقل و انتقال بیت کوین در زمان انجام تراکنش بر روی این ارز دیجیتال میانگین و بالاترین میزان کارمزد‌های تعیین شده توسط کاربران را به شما معرفی می‌نمایند و شما می‌توانید با مشاهده این کارمزدها در نهایت بهینه‌ترین کارمزد را برای تراکنش مورد نظر خود در نظر بگیرید. به عنوان مثال یکی از سایت‌های معتبر در این زمینه سایت www.bitcoinfees.earn.com است. شما با ورود به این سایت می‌توانید مقدار کارمزد‌های تعیین شده از سوی کاربران برای تراکنش‌های مختلف را مشاهده کرده و برای انتخاب مقدار کارمزد بهینه برای تراکنش مورد نظر خود نیز از این طریق اقدام نمایید.رپرتاژ آگهی برای سفارش رپرتاژ آگهی خودتان با ما تماس بگیرید. ایمیل: ads@nodud.com تلفن: 02188984760 - 02188984761 - 02188984762 بیشتر بدانید...